کتاب«حماسه زاگرس» به چاپ سوم رسید

کتاب «حماسه زاگرس» به چاپ سوم رسید

با گذشت 9 ماه از انتشار کتاب «حماسه زاگرس» و به دلیل استقبال فراوان، این کتاب برای نوبت سوم منتشر گردید.موضوع اصلی این کتاب بررسی ابعاد مختلف زندگی و خدمات اسطوره مبارزه با استبداد رضاخانی، شهید علی مردان خان بختیاری است. این کتاب که  حاوی 30 سند باارزش تاریخی است مشتمل بر چهار فصل است: در فصل اول ضمن اشاره به پیشینه قیام های مردمی در زاگرس میانی ،چند قیام  تاریخی نیز معرفی گردید.  فصل دوم کتاب به زندگی نامه علی مردان خان بختیاری اختصاص دارد.

 

در فصل سوم با عنوان«حماسه شیرعلی مردان»، زمینه های قیام ,روند شکل گیری آن،اهداف و اقدامات قیام کنندگان،نبردهای رزمندگان بختیاری با نیروهای رضاشاه  و فرجام قیام مورد مطالعه قرار گرفت همچنین فهرست بسیاری از اشخاصی که در این قیام حضور فعال داشتند و دستگیر و به حبس یا به اعدام محکوم شدند، ارائه شده است. در فصل چهارم به ویژگی های قیام عمومی سال 1308 شمسی  و علل شکست آن اشاره شده است و در بخش پیوست ها اشعاری که در باره علی مردان خان سروده شده،ارائه گردید.

برای اطلاع از چگونگی تهیه کتاب،به بخش فروش کتاب در همین سایت مراجعه نمایید

دیدگاه‌ها   

 
+1 # ع. صادقی 1392-04-07 19:21
باسلام این کتاب دارای محتوی بسیار خوبی است ونیاز است هر خانواده بختیاری جهت آشنایی با وقایع قوم بختیاری با خرید ومطالعه آنها به این امر کمک کنند.
پاسخ دادن
 
 
0 # رحیمی 1392-04-23 14:41
با سلام
انصافاً کتاب حماسه زاگرس کتاب فاخری است وقتی با نوشته های دیگری که در باره شهید علی مردان وجود دارد مقایسه کنیم متوجه میشویم که این کتاب چقدر باارزش است. من نبرد علی مردان خان با رضاشاه (حسن دهقانی) را خواندم اصلاً این دو کتاب قابل مقایسه نیستند یکی علمی و دیگری تخیلی آقای علیزاده دست مریزاد به شما بابت این اثر علمی و ماندگار تبریک میگویم.
پاسخ دادن
 
 
0 # محسن 1392-05-15 16:31
واقعا دستت درد نکنه . بی شک این کتاب از با ارزش ترین کتاب های بختیاری است .
پاسخ دادن
 
 
0 # رضا 1393-12-26 06:46
با سلام خدمت تمامی همتباران
ضمن تشکر از اقای علیزاده بابت کتاب فاخر و علمی و بررسی ابعاد شخصیتی مجاهد بزرگ بختیاری شهید علیمردان خان،باید عرض کنم جامعه ی علمی و تاریخی بختیاری نباید به امثال اقای دهقانی شوینی میدان دهند تا براساس تخیلات بنویسند آن هم کسی که خوداصالتا بختیاری نبوده و متعلق به لرستان است.ودر چند سال گذشته با تاریخ بختیاری اشنا شده و اکنون نیز پا را فراتر نهاده و مشغول تاریخ سازی برای خود وتبارگمنامش است.
پاسخ دادن
 

نوشتن دیدگاه

* نمایش نظرات به منزله تائید آنها نمی‌باشد.
* مسئولیت نظر با کاربر می‌باشد.
* ایمیل فعال خود را وارد نمایید.
* در صورت امکان نام و شهرت خود را کامل وارد کنید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

تازه‌های کتاب

 کتاب «نخستین جرعه از این جام» میزبانی و قهرمانی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا (۱۳۴۷-۱۹۶۸) را از زوایای سیاسی-اجتماعی و ورزشی با نگاهی تازه مورد کنکاش قرار داده است.
 شیمبار (شیم بار) جلگه گرمسیری شیمبار در شمال خوزستان واقع گردیده و تقریباً نزدیک به نقطه صفر مرزی بین استان خوزستان و چهار محال بختیاری قرار دارد. این منطقه گردشگری از توابع بخش چلو شهرستان اندیکا می باشد که در 45 کیلومتری شهر قلعه خواجه  و یکصد کیلومتری مسجدسلیمان و220 کیلومتری اهواز است.  
 «فراز و فرود ایل کیان ارثی با تاکید بر ظهور و سقوط محمدتقی خان بختیاری» عنوان کتابی است که توسط مصطفی علیزاده گل سفیدی به نگارش درآمده و آماده چاپ شده است. در این کتاب با استناد به منابع مختلف تاریخی به بررسی ایل کیان ارثی و روسای آن از دوره صفویه تا 50 سال پیش پرداخته و شامل 5 فصل به شرح ذیل است: