کتاب «نخستین جرعه از این جام» منتشر شد.

 کتاب «نخستین جرعه از این جام» میزبانی و قهرمانی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا (۱۳۴۷-۱۹۶۸) را از زوایای سیاسی-اجتماعی و ورزشی با نگاهی تازه مورد کنکاش قرار داده است.

 سید علیرضا شریفی نویسنده بختیاری این اثر علاوه بر بررسی روابط ایران آن زمان با رژیم صهیونیستی در بخش های دیگری از کتاب خود به سراغ اعضاء تیم ملی در آن دوره رفته و خاطرات و نکات خواندنی آن مسابقات را از زبان آنها به رشته تحریر آورده است .
 گفتنی است کتاب «نخستین جرعه از این جام» از معدود آثاری در حوزه ورزش فوتبال است که از زوایای متعدد به یک رویداد ورزشی پرداخته است و می توان این اثر را جامع ترین و کامل ترین گزارش از نخستین میزبانی ایران در جام ملت های آسیا قلمداد کرد.
 کتاب «نخستین جرعه از این جام» توسط نشر «تر آوا» و در 136 صفحه به قیمت هفت هزار تومان به بازار عرضه شده و در کتابفروشی های سراسر کشور توزیع شده است. علاقه مندان همچنین می توانند جهت ارتباط با ناشر این کتاب، با شماره تلفن 09161136785 تماس حاصل نمایند.
سید علیرضا شریفی از طایفه مشایخ بختیاری و از سادات امامزاده سیدصالح علیه السلام  می‌باشند اصالتا ً اهل روستای دهنو در استان چهارمحال و بختیاری و ساکن اهواز است.ایشان در سازمان برق خوزستان اشتغال داشته و سمت ریاست اداره ورزش این سازمان را برعهده دارند.
سید علیرضا شریفی عضو کانون مربیان فوتبال ایران، آنالیزور فوتبال و دارای گواهی در این زمینه از کانون مربیان فوتبال ایران (AFCA)، دارای مدرک درجه D و C مربیگری فوتبال و همچنین مدرک مربی گری عمومی درجه ی C است.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

* نمایش نظرات به منزله تائید آنها نمی‌باشد.
* مسئولیت نظر با کاربر می‌باشد.
* ایمیل فعال خود را وارد نمایید.
* در صورت امکان نام و شهرت خود را کامل وارد کنید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

تازه‌های کتاب

 کتاب «نخستین جرعه از این جام» میزبانی و قهرمانی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا (۱۳۴۷-۱۹۶۸) را از زوایای سیاسی-اجتماعی و ورزشی با نگاهی تازه مورد کنکاش قرار داده است.
 شیمبار (شیم بار) جلگه گرمسیری شیمبار در شمال خوزستان واقع گردیده و تقریباً نزدیک به نقطه صفر مرزی بین استان خوزستان و چهار محال بختیاری قرار دارد. این منطقه گردشگری از توابع بخش چلو شهرستان اندیکا می باشد که در 45 کیلومتری شهر قلعه خواجه  و یکصد کیلومتری مسجدسلیمان و220 کیلومتری اهواز است.  
 «فراز و فرود ایل کیان ارثی با تاکید بر ظهور و سقوط محمدتقی خان بختیاری» عنوان کتابی است که توسط مصطفی علیزاده گل سفیدی به نگارش درآمده و آماده چاپ شده است. در این کتاب با استناد به منابع مختلف تاریخی به بررسی ایل کیان ارثی و روسای آن از دوره صفویه تا 50 سال پیش پرداخته و شامل 5 فصل به شرح ذیل است: