سنگرساز بی سنگر، شهید عبدالعلی مرادی

 تا که جام از ساقی کوثر گرفت      نام سنگر ساز بی سنگر گرفت

جهادگر شهید حاج عبدالعلی مرادی در سال 1343 در یک خانواده مذهبی و محروم در شهرستان ایذه دیده به جهان گشود. در مبارزات دوران انقلاب  نقش فعالی داشت. مشتاقانه به فعالیتهای مذهبی  علاقمند بود. در سال 1360 در جهادسازندگی آغاز به بکار کرد و منشاء خدمات بسیاری گردید. در سال 1361 داوطلبانه به عنوان راننده لودر به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید. در جبهه ها با همتی بی نظیر و شجاعتی بی مانند ، بارها جان خود را سپر قرار داد و زیر باران گلوله های توپ و خمپاره دشمن  برای رزمندگان سنگر ساخت. وی که بارها حماسه هایی بی بدیل خلق کرد ، چندین بار نیز مصدوم و مجروح گردید.

 همیشه حسرت می خورد و می گفت: نکند از قافله عقب بمانم و به آرزویم نرسم. این سنگر ساز بی سنگر سرانجام در تاریخ 26/12/1363 در جبهه شرق دجله شربت شهادت نوشید و جاودانه شد. روحش شاد و راهش پررهرو باد.

نوشتن دیدگاه

* نمایش نظرات به منزله تائید آنها نمی‌باشد.
* مسئولیت نظر با کاربر می‌باشد.
* ایمیل فعال خود را وارد نمایید.
* در صورت امکان نام و شهرت خود را کامل وارد کنید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

تازه‌های کتاب

 کتاب «نخستین جرعه از این جام» میزبانی و قهرمانی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا (۱۳۴۷-۱۹۶۸) را از زوایای سیاسی-اجتماعی و ورزشی با نگاهی تازه مورد کنکاش قرار داده است.
 شیمبار (شیم بار) جلگه گرمسیری شیمبار در شمال خوزستان واقع گردیده و تقریباً نزدیک به نقطه صفر مرزی بین استان خوزستان و چهار محال بختیاری قرار دارد. این منطقه گردشگری از توابع بخش چلو شهرستان اندیکا می باشد که در 45 کیلومتری شهر قلعه خواجه  و یکصد کیلومتری مسجدسلیمان و220 کیلومتری اهواز است.  
 «فراز و فرود ایل کیان ارثی با تاکید بر ظهور و سقوط محمدتقی خان بختیاری» عنوان کتابی است که توسط مصطفی علیزاده گل سفیدی به نگارش درآمده و آماده چاپ شده است. در این کتاب با استناد به منابع مختلف تاریخی به بررسی ایل کیان ارثی و روسای آن از دوره صفویه تا 50 سال پیش پرداخته و شامل 5 فصل به شرح ذیل است: