دکتر علی شریعتی پاسخ می‌دهد:

 آیا ایرانیان به زور شمشیر و فشار مالیات جزیه مسلمان شدند؟

دکتر «علی شریعتی» در پاسخ به این ادعای توهین آمیز و چگونگی اسلام آوردن ایرانیان می‌نویسد: «می‌بینیم که شبه محققان و شبه ایران دوستان اجیری که میگویند ایرانیان به زور شمشیر و فشار مالیات جزیه مسلمان شدند، تا چه حد خودشان« دانشمندان مالیاتی»اند که می‌خواهند به«عقل فاقد»خودشان،ملت ایران از پذیرفتن اسلام،که«دین بیگانه» است،تبرئه کنند و آن وقت،او را ملتی معرفی کنند که به قدری ترسو و بزدل است،که با برق شمشیر وحشیان، و به قدری پست که برای فرار از مالیات، از ملیت و هویت و مذهبش و همه مقدساتش دست می‌شوید و همه‌ی افرادش«دین ماموران مالیات» را قبول می‌کنند.

یا نظریه‌ی آن نژاد پرستان کم فکری که ایمان ایرانیان را به علی و خاندانش و فرزندانش،نه به علت فضیلت اینان و ارزش های انسانی شان، بلکه به خاطر آن توجیه می‌فرمایند که شهربانو،همسر امام حسین، دختر یزگرد ساسانی بوده است و در نتیجه امام حسین داماد ایرانیان می‌شود و ائمه‌ی بعدی،نواده‌های دختر یزدگرد. ایرانی‌ها خود یزدگرد را هیجده سال تعقیب می‌کردند و از دست او به اسلام گریختند و او از دست مردم به بلخ گریخت. و حال به خاطر دامادش مذهب عوض می کنند؟! خلاصه‌ی تحقیقات علمی این آقایان،که ادای مستشرقان بازاری یا مغرض را در می‌آورند و آن هم ناشیانه و مضحک،این است که ملت ایران،عدالت و آزادی و برابری و حقیقت و فضائل انسانی و ارزشهای متعالی اسلام و برتری محمد و علی را بر یزدگرد و بزرگمهر و فضیلت حسین و زینب را بر زریز و شیرن، نمی‌فهمیدند ؛ شمشیر را می‌فهمیدند و پول را و نژاد را و بس».

منبع: کتاب فاطمه فاطمه است.

 

نوشتن دیدگاه

* نمایش نظرات به منزله تائید آنها نمی‌باشد.
* مسئولیت نظر با کاربر می‌باشد.
* ایمیل فعال خود را وارد نمایید.
* در صورت امکان نام و شهرت خود را کامل وارد کنید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

تازه‌های کتاب

 کتاب «نخستین جرعه از این جام» میزبانی و قهرمانی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا (۱۳۴۷-۱۹۶۸) را از زوایای سیاسی-اجتماعی و ورزشی با نگاهی تازه مورد کنکاش قرار داده است.
 شیمبار (شیم بار) جلگه گرمسیری شیمبار در شمال خوزستان واقع گردیده و تقریباً نزدیک به نقطه صفر مرزی بین استان خوزستان و چهار محال بختیاری قرار دارد. این منطقه گردشگری از توابع بخش چلو شهرستان اندیکا می باشد که در 45 کیلومتری شهر قلعه خواجه  و یکصد کیلومتری مسجدسلیمان و220 کیلومتری اهواز است.  
 «فراز و فرود ایل کیان ارثی با تاکید بر ظهور و سقوط محمدتقی خان بختیاری» عنوان کتابی است که توسط مصطفی علیزاده گل سفیدی به نگارش درآمده و آماده چاپ شده است. در این کتاب با استناد به منابع مختلف تاریخی به بررسی ایل کیان ارثی و روسای آن از دوره صفویه تا 50 سال پیش پرداخته و شامل 5 فصل به شرح ذیل است: